نحوه کار و پشتیبانی و ارائه فرش دستباف از طریق سامانه

سامانه قالیخان بگونه ای طراحی و برنامه ریزی شده که بتواند نیازهای مختلف گروههای کاری متنوع و مرتبط با بازار فرش را پاسخگو باشد و خریداران ، فروشندگان ، بازرگانان ، عموم مردم و حتی دلالان بازر فرش نیز بتوانند تحت قوانین و اصول حاکم بر معاملات جمهوری اسلامی در آن فعالیت و نیاز خود را برآورده سازند اما لازمه موضوع آشنایی با نحوه کارکردن با این سامانه و بخشهای مختلف آن است . در این بخش کلیه قسمتهای سامانه قالیخان به تفکیک و تفصیل برای کاربران توضیح داده خواهد شد و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر شما می توانید با واحد پشتیبانی و راهنمایی سامانه نیز ارتباط برقرار نمایید تا پاسخگوی مشکلات شما باشند .

قسمتهایی از سامانه که نیاز به راهنمایی و آموزش دارند به شرح ذیل می باشند لطفا با کلیک روی آنها با نحوه عملکرد و کار با آن به تفصیل آشنا شوید .

در این صفحه شما اطلاعات اصلی سامانه قالیخان و بخشهای مختلف آن را مشاهده خواهید نمود و در قسمت ویترین آخرین محصولات و فرشهایی که توسط گالری های زیر مجموعه قالیخان به معرض نمایش و فروش گزاشته شده را مشاهده می کنید . لازم به یادآوری است در هر صفحه و قسمتی از سامانه که باشید شما با کلیک روی لوگوی قالیخان که در بالا و سمت راست صفحه قرار داده شده می توانید به صفحه اصلی قالیخان برگردید

سامانه قالیخان با برنامه ریزی و تجزیه و تحلیلی که انجام داده امکان ارزش گزاری و فروش فرشهای مردم را در سامانه با حفظ امنیت و اطمینان از سلامت اطلاعات ارائه شده امکانپذیر می کند .

نکته قابل توجه این که در سامانه قالیخان مانند سایر سایتهای فروش ( شیپور ، دیوار ، دیجیکالا) فرایند آگهی عمومی اجرا نمی شود و کسانی که مایلند کالای تخصصی خود که فرش و یا صنایع دستی نفیس است را به فروش برسانند آن را می بایست جهت کارشناسی و قیمت گزاری درست به افراد ذیصلاح و دارای دانش و اطمینان کامل بفروش برسانند. به همین دلیل زمانی که شخصی آگهی عمومی فروش فرش خود را در سامانه قرار می دهد مجموعه پشتیبانی قالیخان جهت اطمینان از اطلاعات وارد شده آن را مورد بررسی قرارداده و در صورت لزوم با آگهی دهنده تماس حاصل می نماید . پس از بررسی اطلاعات و اطمینان از صحت و سلامت آن ، آگهی ارائه شده به دو صورت می تواند در سامانه نمایش داده شود . اول اینکه فرد آگهی دهنده با در اختیار دادن کالای خود در یکی از زیرمجموعه های قالیخان موافقت می کند ( این به دلیل در دسترس بودن کالا و بروز بودن اطلاعات و بازدید حضوری مشتری خواهد بود که با توجه به نوع فرش ، کیفیت و ارزش آن توسط کارشناس مشخص می شود که در کدام فروشگاه یا انبار قالیخان گزاشته شود ) و در این صورت آگهی فروش فرش از فروشگاه یا انبار مربوطه در سامانه قرارداده خواهد شد و برای عموم مردم و گالری داران قابل مشاهده و سفارش خواهد بود .

در صورتی که فرد آگهی دهنده مایل به در اختیار گزاشتن فرش یا کالای خود در اختیار قالیخان نباشد ، در این صورت آگهی مذکور در بخش مزایدات قالیخان آگهی می شود و تنها گالری دارن و اعضای ویژه که شامل فروشندگان فرش ، معامله گرها ، صادر کنندگان و بازرگانان هستند می توانند آن را مشاهده و قیمت پیشنهادی خود را برای خرید آن ارائه نمایند و در پایان دوره مزایده یا هر زمانی که آگهی دهنده مایل بود بالاترین مبلغ پیشنهادی برای فروش فرش به صاحب آن اعلام خواهد شد و در صورت موافقت هماهنگی های لازم جهت انجام معامله توسط تیم پشتیبانی انجام خواهد شد .

زمانی که فردی عضو سامانه قالیخان نیست و می خواهد کالای خود را از طریق این سامانه به فروش برساند می بایست در مرحله اول کد کاربری و رمز عبور کاربری عمومی قالیخان را دریافت کند تا بتواند کالای خود را به مجموعه و تیم پشتیبانی قالیخان معرفی کند . برای این منظور فرد می بایست با کلیک روی گزینه "درخواست فروش فرش توسط مردم" یا گزینه "ورو و ثبت نام اعضا و گالری داران " ، وارد صفحه ورود کاربران قالیخان شود . در این قسمت یا فرد قبلا ثبت نام نموده و کد کاربری و گذرواژه خود را دارد و آن را وارد کرده و محیط اختصاصی کاربران وارد می شود و یا اینکه عضو سامانه قالیخان نیست و می بایست ثبت نام نماید و کد کاربری صفحه اختصاصی خود را دریافت نماید که در این حالت می بایست روی نوشته " آیا ثبت نام نکرده اید؟ ثبت نام " کلیک کند و وارد صفحه ثبت نام شود.

در صفحه ثبت نام فرد می بایست ابتدا نام کاربری خود را تعریف نماید .

نکات قابل توجه در تعریف نام کاربری و گذرواژه عضویت در قالیخان :
1- هنگام تعریف نام کاربری و گذرواژه حتما از صفحه کلید انگلیسی استفاده نمایید و طول کاراکترهای گذرواژه می بایست حد اقل 8 کاراکتر باشد .
2- کاراکترهای گذرواژه می بایست حد اقل 8 کاراکتر باشد .
3- کارکترهای گذرواژه و نام کاربری نباید بصورت متوالی و یا رمزهای عمومی و بدون امینیت کافی باشد به عنوان مثال استفاده از گذرواژه aaaa1111 یا asdf1234 توسط سیستم پذیرفته نمی شود . پیشنهاد می شود از کاراکترهایی مانند ایمیل خود و یا ترکیبی از حرف ، عبارت و علامت در تعریف گذرواژه خود استفاده نمایید و حتما نام کاربری و گذرواژه خود را در جایی که قابل دسترس باشد مانند تلفن همراه و دفترچه یادداشت روزانه ثبت و ذخیره داشته باشید .
4- پس از تعریف نام کاربری و گذرواژه در قالیخان و تایید آن توسط سپر امنیتی خودکار قالیخان سامانه بصورت خودکار بروزرسانی شده و شما مجددا وارد صفحه ورود کاربران خواهید شد و با توجه به ثبت نام انجام شده شما وارد صفحه ویرایش حساب کاربری خود خواهید شد که دراین قسمت شما می بایست اطلاعات عمومی خود را که شامل نام ، نام خانوادگی ، ایمیل ، شماره تماس ، شهر محل سکونت و آدرس فرد می باشد را وارد می کنید و گزینه ذخیره را بزنید که دراین مرحله پیامی به شما داده خواهد شد با این مضمون " اطلاعت حساب شما با موفقیت بروزرسانی شد " و شما در صفحه داشبورد فضای کاربری خود قرار خواهید گرفت و پس از این فرایند شما به عنوان یک کاربر عمومی قالیخان در سامانه عضو خواهید شد ومی توانید از امکاناتی که در صفحه اختصاصی کاربران قالیخان در اختیار آنها قرارداده شده است را استفاده نمایید .

1- ثبت اطلاعات کالاهایی که تمایل به فروش آنها دارید ( فرش دستباف یا صنایع دستی مرتبط ): پس از ورود به صفحه کاربری خود و با کلیک بر روی گزینه "درخواست فروش فرش توسط مردم" شما به صفحه ورود اطلاعات کالا وارد می شوید و طی فرایندی که در ادامه توضیح داده خواهد شد ، می توانید کالای خود را معرفی و برای فروش آگهی کنید . لازم به ذکر است زمانی که فرد اطلاعات کالای خود را ثبت می کند و پیام آگهی شما با موفقیت ثبت شد داده شد ، این اطلاعات ظرف مدت حداکثر 12 ساعت توسط تیم پشتیبانی قالیخان ممیزی ، بررسی و در صورت نیاز اصلاح خواهد شد و بعد از این مرحله آگهی مورد نظر دی سامانه فعال خواهد شد .
2- گزینه "سفارشهای من" که با کلیک روی این گزینه شما می توانید کالاهایی را که در سامانه برای فروش ارائه نمودید را مشاهده نمایید وآنها را ویرایش ، حذف یا بروزرسانی نمایید .
3- گزینه تغییر رمز عبور : کاربر با زدن این گزینه می تواند نسبت به تغییر رمز خود اقدام نماید
4- گزینه جزئیات حساب : که با کلیک روی این گزینه اطلاعت پروفایلی شما نمایش داده خواهد شد و شما می توانید آن را ویرایش یا اصلاح نمایید.
5- خروج : لازم به ذکر است که در صورتی که شما با صفحه کاربری خود دیگر کاری ندارید حتما به دلایل امنیتی سایت از گزینه خروج استفاده نمایید و از صفحه کاربری خارج شوید و وارد صفحه اصلی قالیخان شوید زیرا تا زمانی که شما از گزینه خروج استفاده نکنید بصورت پنهان رمز کاربری شما فعال است و ممکن است کاربر دیگری که از رایانه یا تلفن همراه شما استفاده می کند بتواند به راحتی وارد صفحه کاربری شما شود و به اطلاعت خصوصی و تغییررمز شما دسترسی پیدا کند .

باتوجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین بالا رفتن هزینه های برگزاری نمایشگاه که تماما بر دوش غرفه داران و شرکت کنندگان در نمایشگاه می باشد ، مجموعه قالیخان با همکاری و حمایت فروشندگان و غرفه داران فرش دستباف کشور برای اولین بار اقدام به برگزاری نمایشگاههای تخصصی آنلاین فرش دستبافت در شهرها و استانهای مختلف کشود نموده است .

فرایند برگزاری این نمایشگاههای به این گونه می باشد که با توجه به صلاحدید هیئت مدیره قالیخان برنامه ریزی برگزاری نمایشگاه در شهر خاص انجام می شود و برای برگزاری این نمایشگاههای برنامه های تبلیغاتی و انگیزشی خاصی مانند تخفیفات ، خدمات و ... تعریف خواهد شد و به مجموعه های همکار و اعضای ویژه قالیخان اطلاع رسانی خواهد شد . پس از اینکه افرادی که اعلام آمادگی خود را برای حضور در این نمایشگاه اعلام نمودند مشخص شد ، تعاریف تخفیفی و اعضای شرکت کننده در نمایشگاه در صفحه مخصوص نمایشگاه شهر مربوطه اعمال و اعضای مشارکت کننده در پلان مجازی نمایشگاه جانمایی خواهند شد و تبلیغات گسترده در شهر مذکور با آدرس اینترنتی مرتبط انجام خواهد شد و کسانی که به آدرس اینترنتی تبلیغ شده مراجعه می نمایند لیست غرفه دارن شرکت کننده در نمایشگاه مذکور را به همراه کالاهایی که توسط آنها در نمایشگاه ارائه شده مشاهده می کنند و اقدام به سفارش کالاهای مورد نیاز خود خواند نمود و پس از این مراحل تیم پشتیبانی نمایشگاهی قالیخان که از روز اول برگزاری نمایشگاه در شهر مربوطه مستقر شده اند اقدام به هماهنگی ارسال و نمایشگاه کالاهای سفارش شده در محل تعریفی یا در منزل متقاضیان می نمایند و پس از انجام معاملات مبالغ یا مستندات فرشهای فروخته شده را پس از کسر کسورات توافق شده به صاحبان فرش ها تحویل می دهند .

از مزایای این نمایشگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود :
1- پایین آوردن شدید هزینه های برگزاری و مشارکت در نمایشگاه
2- برگزاری همزمان چند نمایشگاه در چند شهر مختلف
3- هدفمند سازی فروش و جلوگیری از هزینه های سنگین حمل و نقل کالا
4- از بین بردن هزینه های کارگری و زحمات نمایش ، ورق زدن ، چید.ن و جمع آوری فرشها توسط غرفه داران.
5- بالا بردن امنیت سرمایه مشارکت کنندگان .
6- ارائه خدمات بهتر جهت مشاهده و انتخاب درست مشتریان با آرامش خاطر حتی بعد از اتمام دوره نمایشگاه .
7- جلو گیری از تجمعات و رفت و آمدهای اضافی و خستگی بر اثر ترافیکهای سنگین برای غرفه داران و مشتریان.
8- جلو گیری از شیوع بیماری های واگیر دار از طریق محیطهای نمایشگاهی و کالاهای مورد بازدید .

جهت هماهنگی، حضور و مشارکت در نمایشگاههای تخصصی آنلاین که توسط مجموعه قالیخان انجام می شود می توانید با شماره تلفن 09124607715 تماس حاصل فرمائید و اطلاعت بیشتری کسب نمایید.

بخش مزایدات قالیخان :

مجموعه قالیخان برای تسهیل در فروش فرشهای نفیس و فوق نفیس و یا کالاهای خاصی که نمی توان ارزش آن را بطور دقیق مشخص نمود اقدام به برگزاری مزایدات دوره ای با مبلغ پایه مشخص کرده که با این فرایند گالری دار ، عموم مردم و یا مجموعه هایی که هویت و اصالت آنها در جمهوری اسلامی ایران مورد تایید می باشد و شرایط حضور در مزایده را دارند می توانند کالهایی را که از نظر قانونی می توان اقدام به فروش آنها نمود از طریق مزایده به معرض فروش و قیمت گزاری قرار داد . بدین تریتیب که پس از قرارداد ن کالا در بخش مزایدات آن کالا برای عموم مردم در سراسر جهان قابل مشاهده می باشد و از طریق سامانه پیامکی قالیخان به اعضا و کاربران از وجود کالای مورد نظر در بخش مزایدات اطلاع رسانی می شود و افراد در صورت نیاز قیمت پیشنهادی خود را که می بایست بالای قیمت پایه تعریف شده برای کالا می باشد را در سامانه اعلام نمایند و در پایان دوره مزایده ، مدیر پشتیبانی مزایدات قیمتهای اعلامی را بررسی نموده و هماهنگی های فروش کالا به بالاترین قیمت را انجام می دهد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با می توانید با مدیر مسئول سامانه قالیخان با شماره تماس 09124607715 یا ایمیل های ارائه شده در بخش تماس با ما ارتباط برقرار نمایید .

بخش حراجهای فرش دستبافت قالیخان :

در این بخش که تنها برای کاربران ویژه و گالری داران قابل مشاهده می باشد کالاهایی که توسط مردم و آگهی دهندگان عمومی در سامانه قالیخان آگهی فروش شده به معرض حراج گزاشته می شود و اعضای قالیخان می توانند نسبت به خرید آن اقدام نمایند . جهت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه می توانید با شماره تلفن 09124607715 تماس حاصل فرمایید .

جستجوی پیشرفته :

برای یافتن کالا یا فرشی خاص در سامانه قالیخانن شما می توانید بخشی از عنوان آن را در قسمت جستجو وارد کرده و گزینه جستجو را بزنید و سیستم بصورت خودکار کالاهایی که کلمه کلیدی مد نظر شما در آن به کار رفته است را فیلتر و نمایش می دهد . اما بهترین روش و هدفمند ترین روش برای ارائه سفارش به قالیخان و پیدا کردن کالای مورد نظر یا کالاهای مشابه استفاده از گزینه جستجوی پیشرفته است .

با استفاده از گزینه جستجوی پیشرفته شما می توانید آپشنهای مختلف مورد نظر خود از جمله ابعاد ، منطقه بافت ، محدوده قیمتی و سایر مواردی که می خواهید برای شما جستجو و نمایش داده شود را در قسمت فیلترها لحاظ کنید و موارد یافت شده با سلیقه و درخواست خود را سریعا در سایت پیدا و سفارش دهید .

این موضوع باعث هدفمند تر و بهینه تر شدن انتخابها سفارشهای بازدید کنندگان از قالیخان می شود .