نحوه همکاری و ارائه فرش دستباف از طریق سامانه

همکاران و کسانی که می توانند از سامانه قالیخان بهره مند شوند اغلب افراد مرتبط با بازار فرش دستبافت و صنایع دستی ایرانی هستند که اگر بخواهیم آنها را دسته بندی کنیم شامل :

1.بافندگان خانگی فرش دستبافت و دستبافته های ایران

2.تولید کنندگان متمرکز فرش دستبافت و صنایع دستی ایران

3.فروشندگان محل

4.دلالان بازار فرش

5.فروشندگان و حجره داران بازارهای فرش استانی

6.بازرگانان فعال در حوزه فرش دستباف

7.صادر کنندگان

8.دکوراتورها و طراحان دیزاین داخل

9.عموم مردم که در صدد خرید یا فروش فرش دستباف خود می باشن

10.سرمایه دارانی که مایلند در ایجاد نمایندگیهای قالیخان در استانهای مختلف و یا خارج از کشور سرمایه گزاری کنند یا مکان فروشگاهی خود را ( در صورتی که در شآن نمایندگی قالیخان باشد ) در اختیار قالیخان قرار دهند و از سود حاصل از آن نمایندگی بهره مند شوند

تعریف نحوه همکاری گروههای تعریف شده فوق با قالیخان

❖ بافندگان خانگی فرش دستبافت و دستبافته های ایرانی با استفاده از سامانه قالیخان می توانند کالاهای تولیدی خود را با هماهنگی بخش پشتیبانی قالخان در بخش مزایدات قالیخان به معرض فروش و نمایش بگذارند.

❖ لازم به ذکر است که بازدید کنندگان از این بخش تنها اعضای قالیخان که عموما فروشندگان و فروشگاههای محلی ، صادر کنندگان و بازرگانان فرش دستباف هستند می باشند و کالای تولید شده را در مزایده به مناسبترین قیمت از بافنده و تولید کننده خریداری خواهند نمود. عموم مردم هم که فرشی را برای فروش دارند می توانند از این طریق با تجار و فروشندگان فرش دستبافت ارتباط ایجاد کنند و کالاهای خود را با قیمت واقعی بفروش برسانند.

❖ بخش مزایدات قالیخان با این هدف ایجاد شده که روی یک فرش که در مزایده قرار داده می شود قیمت گزاری کارشناسی توسط اعضا و فروشندگان انجام شود البته با توجه به قیمت پایه ای که فروشنده معین خواهد نمود.

❖ از طرفی دیگر راه سودجویی و کلاهبرداری نیز برای خریدارانی که می خواهند فرشی را از سامانه انتخاب و خریداری کنند بسته خواهد شد زیرا هرکسی نمی تواند فرش خود را مستقیما و بدون احراز هویت در سامانه بفروش برساند و موجبات کلاهبرداری از این طریق را ایجاد کند.

❖ تولید کنندگان متمرکز فرش دستباف ، فروشندگان محلی و فروشندگان بازار فرش همگی می توانند با عضویت رایگان و ارائه اطلاعات محصولات و تولیدات خود به بخش پشتیبانی و بارگزاری این اطلاعات در فروشگاه اینترنتی قالیخان که در صفحه اصلی وب سایت و اپلیکیشن قالیخان قابل مشاهده است کالاهای خود را به متقاضیان این کالاها بفروشند .

❖ مجموعه قالیخان با برنامه ریزی های دوره ای و انجام تبلیغات در شهرها و استانهای مختلف و در آینده نزدیک در کشورهای بازار هدف فرش دستبافت ایرانی تمام تلاش خود را برای بازدهی بهتر این سیستم فروش با حمایت اعضا و مجموعه داران فرش دستباف ایرانی انجام خواهد داد و امید است همانند سالهای گذشته در اشکال مختلف موفقیتهای همکاران و اعضای مرتبط با مجموعه را شاهد باشیم.

❖ بازرگانان و صادرکنندگان فرش دستبافت ایرانی نیز به سهم خود می توانند از سامانه قالیخان نهایت استفاده را ببرند و با صرف هزینه بسیار پایین کالاهایی که برای تجارت و صادرات خود نیاز دارند را تامین نمایند و با اطمینان خاطر از صحت سلامت معاملات خود حتی از خارج ازایران فرایند خرید خود را مدیریتی بهینه نمایند.فرم مشارکت و سرمایه گذاری